Jau vairākus gadus Jaunmoku pils muzejs organizē izzinošu pasākumu Dabas diena. Pasākumā aicina piedalīties pamatskolu klašu komandas, lai pārbaudītu  zināšanas ar apkārtējo vidi saistītos jautājumos, kā arī, aktīvi darbojoties, uzzinātu ko jaunu un noderīgu.

Arī šogad, 10. maijā, tika organizēts šis pasākums, kurā līdzdarboties tika aicināti arī uzņēmuma SIA “Atkritumu apsaimniekošanas sabiedrība “Piejūra”” pārstāvji. Pasākumam bija pieteikušās 8 komandas, kopumā 131 dalībnieks no 2. līdz 8. klasei. Komandas bija no Tukuma 2. vidusskolas, Tukuma E. Birznieka – Upīša 1. pamatskolas, Talsu un Zantes pamatskolas.
Dabas dienā tiek veidoti vairāki kontrolpunkti, kuros komandu dalībniekiem ir jāpilda dažādi uzdevumi un jāpiedalās ar apkārtējās vides izziņu saistītās aktivitātēs. Kontrolpunktus šogad veidoja Jaunmoku pils, SIA “AAS “Piejūra””, Ķemeru Nacionālā parka, Latvijas Dabas muzeja pārstāvji, kā arī  žurnāla “Vides Vēstis” redaktore Anitra Tooma.
Gatavojoties šī gada pasākumam, dalībniekiem tika uzdots arī mājas darbs – izgatavot saimniecībā vai interjerā noderīgu oriģinālu lietu no otrreizējiem materiāliem. Komandas bija izveidojušas somas no kartona kastēm, Māmiņdienas apsveikumus no otrreiz pārstrādāta, pašu gatavota papīra, putnu būrīšus, svečturus u.c. oriģinālas un ikdienā izmantojamas lietas.

SIA “Atkritumu apsaimniekošanas sabiedrība “Piejūra”” saka paldies Jaunmoku pilij un Dabas dienas pasākuma galvenajai organizatorei Daigai Šmitenbergai par uzaicinājumu piedalīties šādā pasākumā un iespēju izglītot mūsu jauno paaudzi.

SIA “AAS “Piejūra””
sabiedrisko attiecību speciāliste
Justīne Ilmane