Mēs, SIA “AAS “Piejūra”” pārstāvji esam ieinteresēti izglītot sabiedrību, tādēļ labprāt arī atsaucamies uz aicinājumiem no pirmsskolas izglītības iestādēm un skolām ar vēlmi, uzzināt ko vairāk par atkritumu šķirošanu un tās nozīmi.

Šādu aicinājumu saņēmām no Tukuma 3. pamatskolas skolotājas Lailas Matīsas. Jau nesen viesojāmies šajā skolā, lai novērtētu skolēnu paveikto Ekoskolu Rīcības dienas ietvaros. Tajā jauniešiem tika dots uzdevums – veidot vienreizlietojamo iepakojumu – OTRĀS DZĪVES darbnīcas. Skolēni kopā ar pedagogiem mēģināja rast pielietojumu vienreizlietojamajiem plastmasas iepakojumiem. No plastmasas maisiņiem tika izveidota gara lecamaukla, kuru skolēni jau uzreiz steidza izmēģināt. Veikalu akciju buketi lieti noderēja, lai izveidotu papīra maisiņus. Tika radīti arī roboti, ziedi un briesmonis, kas sapinies jūrā iepūstajos plastmasas maisiņos.

Šodien, 19. decembrī, atkal apciemojām Tukuma 3. pamatskolu, lai šoreiz stāstītu par atkritumu šķirošanas nozīmi, to, kuros konteineros kuri atkritumu veidi ir liekami. Noskaidrojām, ka šīs skolas pedagogi un bērni šķiro atkritumus un dara to ne tikai skolā, bet arī mājās. Skolā, katrā stāvā ir izvietotas kastes, kurās var likt nevajadzīgo makulatūru (papīru, kartona iepakojumu). Tuvākajā laikā tiks izliktas arī kastes, kas būs paredzētas vēl vienam no biežāk izplatītajam iepakojuma veidam – plastmasai.

Pie interesentiem ieradāmies ar 3 sagatavotām bundžām – vienu plastmasas iepakojumiem, otru – metāla iepakojumiem un trešo – stiklam. Visu sabērām kopā un aicinājām bērnus izdomāt, kurā bundžā kurš iepakojuma veids būtu jāliek. Šī uzdevuma izpilde viņiem nesagādāja īpaši lielas grūtības, lai gan bija arī pāris kļūdas, tomēr kopīgi tās izrunājām, lai izskaidrotu, kāpēc viens vai otrs iepakojums ir jāliek attiecīgajā bundžā. Nonācām pie secinājuma, ka kopumā jaunā paaudze ir ļoti zinoši un izglītoti šķirošanas jomā.

Paldies skolai par aktīvu darbību un izrādīto interesi!