Piejura logo krasains

✆ 63 123 306               @ piejura@piejuraatkritumi.lv

25. jūlijā CSA poligonā „Janvāri” Laidzes pagastā, pulcējoties Talsu novada pašvaldības domes priekšsēdētājai Evai Kārkliņai, Tukuma novada pašvaldības domes priekšsēdētājam Gundaram Važam, Talsu novada pašvaldības izpilddirektoram Ivaram Haselbaumam, SIA Atkritumu apsaimniekošanas sabiedrība “Piejūra” valdes loceklim Ērikam Zaporožecam, būvniekiem un mediju pārstāvjiem, tika svinīgi iemūrēta vēstījuma kapsula bioloģiski noārdāmo atkritumu pārstrādes iekārtu jaunbūves pamatos. Šī projekta realizācija SIA „Atkritumu apsaimniekošanas sabiedrība „Piejūra”” attīstību iezīmē līdz pat 2040. gadam, ļaujot būt drošiem par tā būtisko nozīmi reģiona atkritumu apsaimniekošanas politikā. „Kaut arī mums līdz šim ir gājis ļoti raibi, šis projekts vienmēr ir bijis liels sapnis. Ne velti mēdz teikt, ka vajag izvirzīt lielus mērķus. Man ir pārliecība, ka šajā projektā ir spēcīga komanda un ka šis sapnis piepildīsies. Pateicos ikvienam, kurš piedalījies tā īstenošanā līdz šim,” mirkli pirms kapsulas ierakšanas sacīja Talsu novada pašvaldības domes priekšsēdētāja Eva Kārliņa.

Tukuma novada domes priekšsēdētājs Gundars Važa pauda pilnīgu pārliecību, ka projekts ir veiksmīgi uzsākts un tiks pabeigts noteiktajā termiņā.  “Zinot piedzīvoto vēsturi, šis projekts ir tas, ko mēs vēlamies. Man nav šaubu, ka viss izdosies un jaunā ražotne būs… Domāju, ka pie projekta īstenošanas darbojas ļoti laba komanda, tāpēc decembrī gaidīsim rezultātu. Lai viss izdodas!”, novēlēja Tukuma novada domes priekšsēdētājs Gundars Važa.

Klātesošos uzrunāja arī SIA „Atkritumu apsaimniekošanas sabiedrība „Piejūra”” valdes loceklis Ēriks Zaporožecs: „Šodien ir nozīmīga diena. Jau nākošajā gadā sāksim jaunu attīstības posmu, veidojot Ziemeļkurzemes apsaimniekošanas reģionu, kas iekļaus teritorijas no Jūrmalas līdz pat Ventspilij. Šis projekts veicinās aprites ekonomiku valstī atbilstoši Eiropas Savienības direktīvām, un uzstādītās iekārtas dos iespēju pagarināt poligona dzīvotspēju vismaz par 20 gadiem. Dosim otru dzīvi atkritumiem, ko izmetam šodien.”

 Kapsulā tika ielikts vēstījums par topošo projektu, Talsu un Tukuma novada avīzes, kā arī divu eiro monēta ar Mildas attēlu reversā. Pēc kapsulas ierakšanas pamatos uzņēmuma pārstāvji ar būvniekiem, Talsu un Tukuma novada pašvaldības domes priekšsēdētājiem diskutēja par projekta attīstības aktualitātēm, termiņiem un būvniecības gaitu.

Jau iepriekš informējām, ka līdz šī gada beigām SIA “Atkritumu apsaimniekošanas sabiedrībā “Piejūra”” tiks ieguldīti astoņi miljoni eiro, lai ierīkotu bioloģiski noārdāmo atkritumu pārstrādes iekārtas, kas izmanto anaerobo pārstrādes metodi. SIA “Atkritumu apsaimniekošanas sabiedrība “Piejūra”” piesaistījusi Eiropas Reģionālā attīstības fonda projekta finansējumu, lai uzstādītu bioloģiski noārdāmo atkritumu pārstrādes iekārtas. Tā uzņēmums spēs nodrošināt Eiropas Komisijas direktīvu, kas paredz līdz 2023. gada 31. decembrim ieviest obligātu bioloģiski noārdāmo atkritumu dalītu vākšanu.

Projekta “Tādu bioloģiski noārdāmo atkritumu pārstrādes iekārtu izveide poligonā “Janvāri”, kas izmanto anaerobo pārstrādes metodi” kopējās izmaksas ir 8 601 224,50 eiro (ar PVN) apmērā. ERAF fonda līdzfinansējums paredzēts līdz 85%, tas ir, līdz 5 702  183 eiro. Savukārt pārējais finansējums jānodrošina SIA “Atkritumu apsaimniekošanas sabiedrība “Piejūra””.

BNA projekta logo rinda

Skip to content