Piejura logo krasains

✆ 63 123 306               @ piejura@piejuraatkritumi.lv

Palīdzēsim dabai – palīdzēsim sev! – ar šādu vadmotīvu SIA “Atkritumu apsaimniekošanas sabiedrība ”Piejūra”” izsludina makulatūras un izlietoto bateriju vākšanas konkursu 2023./2024. mācību gadā. Projekta mērķi ir veicināt bērnu un jauniešu izglītošanu atkritumu šķirošanā, resursu taupību, sekmēt aprites ekonomiku un dabas saudzēšanu, veicinot rūpes par planētas nākotni. Šajā mācību gadā  konkurss norisināsies no 18. septembra līdz 2024. gada 3. maijam.

Šis konkurss nu jau tradicionāli pulcina Piejūras darbības reģiona mācību iestāžu dalībniekus, lai kopīgiem spēkiem savāktu pēc iespējas vairāk makulatūras un izlietoto bateriju. Lai piedalītos konkursā nav nepieciešama speciāla pieteikšanās. Par konkursa dalībnieku mācību iestāde kļūst tad, kad piesaka un nodod makulatūru vai izlietotās baterijas.

Makulatūras konkurss

“Mēs bijām ļoti gandarīti par pagājušā gada rezultātiem izlietoto bateriju savākšanā un esam gatavi turpināt atbalstīt konkursu arī šogad un nodot pārstrādei vēl vairāk bateriju. Zaļā Centra mērķis ir pievērst bērnu un pusaudžu uzmanību bateriju kaitīgumam apkārtējai videi un motivēt tās šķirot atsevišķi. Viena izmesta baterija var piesārņot un saindēt 20 kvadrātmetrus zemes vai 400 litrus ūdens. Baterijas satur videi un cilvēku veselībai bīstamas vielas, tāpēc pēc izlietošanas tās nedrīkst izmest kopā ar sadzīves atkritumiem. Jebkura nolietotā baterija ir vērtīgs resurss. Iegūtās izejvielas tiek izmantotas jaunu akumulatoru ražošanai vai citās nozarēs,” stāsta konkursa atbalstītāju SIA “Zaļais Centrs” pārstāve Žanna Lampicka.

Konkursa norises laikā dalībnieki tiek aicināti vākt izlietoto vai nevajadzīgo biroja papīru, kartonu, grāmatas, žurnālus, bukletus un citus papīra un kartona izstrādājumus, kā arī izlietotās baterijas. Makulatūrai  ir jābūt sasietai pakās un saliktai kartona kastēs vai maisos. Baterijas ir parocīgi vākt izlietotās plastmasas ūdens pudelēs, jo tās var pēc tam aizskrūvēt un nodot kopā ar makulatūru, piesakot  bezmaksas izvešanu.

Makulatūru uz pārkraušanas-šķirošanas staciju (Tukumā, Kandavā, Jūrmalā, Rojā) vai poligonu “Janvāri” var nogādāt arī pašu spēkiem, informējot stacijas/poligona operatoru, lai ievestais apjoms tiek reģistrēts uz konkrēto izglītības iestādi. Konkursa norises laikā makulatūras izvešanu var pieteikt neierobežotu reižu skaitu.

“Turpinot makulatūras konkursa tradīciju, mēs vēlamies, lai konkursa dalībnieki mācās sadzīvot ar vidi un lietām sev apkārt. Lai viņi mācās ieraudzīt, cik daudz atkritumu katrs cilvēks rada, bet cik daudz var arī savākt un pārstrādāt. Un pats galvenais, lai mūsu bērni un jaunieši mīlētu savu zemi, turpinātu par to rūpēties un tā radītu vietu, kur pašiem dzīvot –  ilgi un laimīgi, ” aicina AAS “Piejūra” vadītājs Ēriks Zaporožecs.

Arī  šogad  katra savāktā makulatūras tonna atgriezīsies pie dalībniekiem kā  viena paka biroja papīra, bet tiem dalībniekiem, kuri būs savākuši visvairāk makulatūras balvā tiks apmaksāti transporta izdevumi izglītojošai ekskursijai. Savukārt, SIA ” Zaļais centrs” parūpēsies par balvu fondu bateriju vākšanas uzvarētājiem.

KONKURSA NOLIKUMS

Papildu informācija:
Dženita Brūklene
Konkursa koordinatore
T.23116945, e-pasts: dzenita.bruklene@piejuraatkritumi.lv ­

Skip to content