Piejura logo krasains

✆ 63 123 306               @ piejura@piejuraatkritumi.lv

Palīdzēsim dabai – palīdzēsim sev! – ar šādu vadmotīvu SIA “Atkritumu apsaimniekošanas sabiedrība ”Piejūra”” rīkoja makulatūras un izlietoto bateriju vākšanas konkursu 2023./2024. mācību gadā. Projekta mērķis ir veicināt bērnu un jauniešu izglītošanu atkritumu šķirošanā, resursu taupību, sekmēt aprites ekonomiku un dabas saudzēšanu, veicinot rūpes par planētas nākotni. Šajā mācību gadā  konkurss norisinājās no 18.septembra līdz 2024.gada 3.maijam.

Šis konkurss nu jau tradicionāli pulcināja Piejūras darbības reģiona mācību iestāžu dalībniekus, lai kopīgiem spēkiem savāktu pēc iespējas vairāk makulatūras un izlietoto bateriju.

“Mēs  esam gatavi turpināt atbalstīt konkursu arī turpmāk un nodot pārstrādei vēl vairāk bateriju. Zaļā Centra mērķis ir pievērst bērnu un pusaudžu uzmanību bateriju kaitīgumam apkārtējai videi un motivēt tās šķirot atsevišķi. Viena izmesta baterija var piesārņot un saindēt 20 kvadrātmetrus zemes vai 400 litrus ūdens. Baterijas satur videi un cilvēku veselībai bīstamas vielas, tāpēc pēc izlietošanas tās nedrīkst izmest kopā ar sadzīves atkritumiem. Jebkura nolietotā baterija ir vērtīgs resurss. Iegūtās izejvielas tiek izmantotas jaunu akumulatoru ražošanai vai citās nozarēs,” stāsta konkursa atbalstītāju SIA “Zaļais Centrs” pārstāve Žanna Lampicka.

Konkursa norises laikā dalībnieki tika aicināti vākt izlietoto vai nevajadzīgo biroja papīru, kartonu, grāmatas, žurnālus, bukletus un citus papīra un kartona izstrādājumus, kā arī izlietotās baterijas. Kopumā šogad tika savāktas 179,38 t makulatūras un  2,90 t izlietoto bateriju.

“Turpinot konkursa tradīciju, mēs vēlamies, lai tā dalībnieki mācās sadzīvot ar vidi un lietām sev apkārt. Lai viņi mācās ieraudzīt, cik daudz atkritumu katrs cilvēks rada, bet cik daudz var arī savākt un pārstrādāt. Un pats galvenais, lai mūsu bērni un jaunieši mīlētu savu zemi, turpinātu par to rūpēties un tā radītu vietu, kur pašiem dzīvot –  ilgi un laimīgi, ” aicināja AAS “Piejūra” valdes loceklis Ēriks Zaporožecs.

Konkursa noslēguma pasākums norisinājās Laumu dabas parkā un tajā piedalījās vairāk nekā 350 dalībnieki. Arī  šogad  katra savāktā makulatūras tonna atgriezās pie dalībniekiem kā  viena paka biroja papīra, bet tiem dalībniekiem, kuri savāca visvairāk makulatūras balvā tika apmaksāti transporta izdevumi izglītojošai ekskursijai. Savukārt, SIA ” Zaļais centrs” parūpējās par balvu fondu bateriju vākšanas uzvarētājiem.

Konkursa rezultāti: Makulatūras rezultāti un Bateriju rezultāti.

 

Papildu informācija:

Dženita Brūklene

Konkursa koordinatore

T.23116945, e-pasts: dzenita.bruklene@piejuraatkritumi.lv ­

Skip to content